Wymiana pieca

homekk
Posty: 82
Rejestracja: śr maja 20, 2020 8:52 am

Re: Wymiana pieca

Post autor: homekk »

Jak już mowa o wymianie pieca to może warto przy okazji pomyśleć także o wymianie rodzaju ogrzewania? Bo jednak teraz mamy o wiele więcej różnych możliwości jeśli chodzi o ogrzewanie. Bo słyszałam, że moja znajoma postawiła na ogrzewanie podłogowe elektryczne. Więc zaciekawiona tym rozwiązaniem szukałam czegoś więcej na ten temat w internecie. I tak też między innymi tutaj sklep.mikroenergetyka/com/pl/maty-devidry znalazłam takie maty grzejne. Muszę powiedzieć, że nie spodziewałam się iż takie ogrzewanie tak łatwo można montować.
sisi
Posty: 123
Rejestracja: pt maja 01, 2020 7:15 pm

Re: Wymiana pieca

Post autor: sisi »

Problem z ogrzewaniem jest taki, że koniec końców każdy z nas może powiedzieć, że to czy tamto mu nie działa. I tak naprawdę nie będziemy mieli nic w tym dziwnego. W końcu usługi takie jak frezowanie kominów przez kogoś muszą być wykonywane, prawda? I ktoś musi sobie z nimi radzić. Także no , coś za coś.
BeataE0020
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 27, 2020 8:12 am

Re: Wymiana pieca

Post autor: BeataE0020 »

Myślę, że przy wymianie pieca wart zastanowić się, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie pompa ciepła. Co myślicie? Czy ktoś słyszał o pompach ciepła Varme? Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem w swoim domu ze względu na trochę oszczędności i bardziej ergonomiczne podejście do tematu. Ich urządzenia znalazłem na varme.tech/, najbardziej interesuje mnie seria urządzeń typu monoblok.
jowittaa
Posty: 104
Rejestracja: czw sty 30, 2020 6:54 pm

Re: Wymiana pieca

Post autor: jowittaa »

Ja w swojej firmie oddziałuję pozytywnie na środowisko naturalne w ten sposób że korzystam z oferty respectenergy. Mam od nich gaz i prąd które pochodzą w 100% z odnawialnych źródeł energii więc nie truję planety a dodatkowo stawki za nie są bardzo atrakcyjne. Każdy powinien dokładać starań aby chronić środowisko bo kto nie jak my.
groszek
Posty: 222
Rejestracja: pn lip 13, 2020 10:54 am

Re: Wymiana pieca

Post autor: groszek »

Od siebie mogę polecić kominki-kwidzinski/pl/kominki-elektryczne-led-scienne. Jestem zdania, że kominek to zawsze świetny dodatek do każdego wnętrza. Z pewnością je ociepli i będzie świetnym dopełnieniem całej aranżacji. My mamy kominek w salonie i ostatnio cały czas z niego korzystamy.
milka
Posty: 169
Rejestracja: ndz lip 05, 2020 2:28 pm

Re: Wymiana pieca

Post autor: milka »

Wymiana pieca to dość kosztowna inwestycja. Ale warto co jakiś czas to zrobić i wymienić piec na lepszy - bardziej wydajny i bardziej ekologiczny. Dobrym rozwiązaniem jest pozyskanie dofinansowania na wymianę pieca. Jest sporo programów z których można skorzystać. Ten artykuł domowniczy/pl/dofinansowanie-do-wymiany-pieca-w-2022-roku/ przybliża temat. Spora oszczędność i kłopot z głowy na kilka lat.
nuber
Posty: 547
Rejestracja: czw mar 11, 2021 1:43 pm

Re: Wymiana pieca

Post autor: nuber »

Zgadzam się, dobrze jest wymienić piec na bardziej ekologiczny. Jeśli natomiast chodzi o węgiel to polecam zamawiać go ze składu Al Pari - skład węgla alpari/com/pl . Jest to renomowany skład węgla i opału z Poznania, ale dostarczają węgiel w całej Polsce.
Bastana
Posty: 17
Rejestracja: śr sty 29, 2020 1:53 am

Re: Wymiana pieca

Post autor: Bastana »

A gdzie kupujecie drewno kominkowe. Chodzi mi o jakieś składy w okolicach Wrocławia.
Langsam
Posty: 53
Rejestracja: śr sty 29, 2020 11:35 pm

Re: Wymiana pieca

Post autor: Langsam »

Zdarza się ostatnio, że ludzie ludzie palą byle czym, bo wydaje im się, że są usprawiedliwieni. Jeśli chcesz kupić dobre drewno w okolicach Wrocławia to sprawdź ofertę drewnokominkowe.wroclaw/pl/oferujemy/drewno/ Ich drewno z polskich lasów posiada certyfikaty KLAS, S2A, S2B, a także WO. Mają drewno kominkowe i drewno opałowe, które jest pocięte i połupane o standardowych wymiarach 30-40 centymetrów, także istnieje możliwość dopasowania wymiarów drewna.
gina
Posty: 222
Rejestracja: czw maja 14, 2020 8:29 pm

Re: Wymiana pieca

Post autor: gina »

Hmm a co myślicie przykładowo o ogrzewaniu podłogowym? Jest to według was dobre rozwiązanie, czy może nie? Tak pytam, ponieważ chcę lepiej zapoznać się z tym tematem, bo zastanawiam się - co u siebie wykonać? Już nawet zaczynam czytanie poradników, typu https://petroplanet.pl/panele-podlogowe ... jego-domu/ . Może też coś podpowiedzą...
ODPOWIEDZ