Fotowoltaika - warta uwagi?

Awatar użytkownika
nina998
Posty: 82
Rejestracja: śr paź 23, 2019 6:07 am

Fotowoltaika - warta uwagi?

Post autor: nina998 »

Cześć. Szukam dobrych paneli fotowoltaicznych na terenie województwa wielkopolskiego... Macie w tej materii jakieś doświadczenia? Ja się zastanawiam w tym momencie, czy na przykład takie coś jak na http://wasta.com.pl/panele-fotowoltaniczne.html będzie OK. Co sądzicie na ten temat? Wielkie dzięki za góry za wszelkie sugestie :)
Zaangażowanie uczuciowe to poważna sprawa.
gina
Posty: 114
Rejestracja: czw maja 14, 2020 8:29 pm

Re: Fotowoltaika - warta uwagi?

Post autor: gina »

Tak, fotowoltaika jest godna uwagi. Dzięki odnawialnej energii można sporo zaoszczędzić na rachunkach, a to jest ogromnym plus. Tym bardziej, kiedy mamy świadomość, tego że wszystko drożej. Na stronie fotowoltaika.innex/pl/panele-fotowoltaiczne-dlugoleka/ możecie zapoznać się z atrakcyjną ofertą dotyczącą fotowoltaiki.
stylowa
Posty: 188
Rejestracja: pn mar 23, 2020 11:30 am

Re: Fotowoltaika - warta uwagi?

Post autor: stylowa »

Zanim zdecydujecie się na montaż fotowoltaiki w Waszym domu lub w firmie, polecam skontaktować się z firmą efektywniej/pl/, która nie tylko przeprowadzi dla Was analizę wykorzystania odnawialnych źródeł energii, ale również pomoże Wam w uzyskaniu dofinansowania na taki cel ;) Co Wy na to?
milka
Posty: 78
Rejestracja: ndz lip 05, 2020 2:28 pm

Re: Fotowoltaika - warta uwagi?

Post autor: milka »

A zastanawialiście się nad wykorzystaniem prądu ekologicznego? To dużo tańsze rozwiązanie niż panele fotowoltaiczne budowane we własnym zakresie. Firma respect energy zajmuje się dostawą prądu w 100% ekologicznego. Nowatorskie rozwiązanie, które moim zdaniem jest warte uwagi.Firma ma 300 sprawdzonych dostawców zielonej, ekologicznej energii. Pozyskaną od nich energię odsprzedają klientom indywidualnym oraz firmom.
sisi
Posty: 101
Rejestracja: pt maja 01, 2020 7:15 pm

Re: Fotowoltaika - warta uwagi?

Post autor: sisi »

Tak, jak najbardziej. Firmy i przedsiębiorstwa takie jak ABC SUN ENERGY GRUPA mogą nam dać rocznie sporo oszczędności, a dzięki temu będziemy w stanie zbudować niezależność energetyczną. Wiem, że wiele osób o tym myśli, a ja sama też wiem, że oni w Warszawie mają bardzo dobre ceny. Dlatego zastanowię się, czy z nimi nie nawiązać dalszej współpracy.
Izydiusz
Posty: 118
Rejestracja: ndz lut 02, 2020 1:48 pm

Re: Fotowoltaika - warta uwagi?

Post autor: Izydiusz »

nina998 pisze:
pt lut 21, 2020 1:31 pm
Cześć. Szukam dobrych paneli fotowoltaicznych na terenie województwa wielkopolskiego...
Jak jeszcze szukasz, to mogę też podpowiedzieć montaż fotowoltaiki w firmie https://hymon.pl/serwis-i-montaz/ ,
oni mają oddziały w kilku województwach w Polsce no i jakby nie patrzeć duże doswiadczenia i renoma za nimi stoi, właśnie jeśli chodzi o panele instalowane czy do domów czy do firm.
sasanka
Posty: 40
Rejestracja: pn sty 27, 2020 10:09 pm

Re: Fotowoltaika - warta uwagi?

Post autor: sasanka »

Oczywiście, że jest warta uwagi. Wykorzystujesz prąd naturalny z promieni słonecznych. To bardzo dobra rzecz, oszczędzasz na rachunkach za prąd. https://solar-distribution.baywa-re.pl/ ta firma zajmuję sie od 25 lat tematem fotowoltaiki. Jest bardzo dobra w tym co robi, wiec warto zwrócić na nią uwagę. Serdecznie pozdrawiam
Stajl
Posty: 36
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 6:05 pm

Re: Fotowoltaika - warta uwagi?

Post autor: Stajl »

Są jeszcze dotacje i ulgi. Aktualnie jest ulga w PIT jakby co, a od 2022 roku - pewnie po 1 kwartale, ma wrócić Mój Prąd w wersji 4.0. Będzie ponoć tylko 3 tysiące dofinansowania do paneli fotowoltaicznych, ale będą dofinansowania do magazynów energii. Wg mnie jednak warto teraz założyć panele fotowoltaiczne, bowiem od 1 kwietnia zmienia się sposób rozliczania wyprodukowanej i odebranej energii (na niekorzystny). Jakby co, to firma Universun ma jeszcze wolne terminy na montaż - zobaczcie sami ich przykładowe realizacje: http://universun.pl/fotowoltaika-zabrze/
ODPOWIEDZ