Przygotowanie do ciąży

Cunia
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 17, 2020 3:05 pm

Przygotowanie do ciąży

Post autor: Cunia »

Jak przygotowujecie w Poznaniu się do ciąży. Jakieś suplementy, dieta, badania?
stylowa
Posty: 278
Rejestracja: pn mar 23, 2020 11:30 am

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: stylowa »

Moim zdaniem przygotowując się do ciąży warto sobie na ten temat jak najwięcej poczytać ;) Sporo przydatnych informacji możecie znaleźć na przykład na stronie internetowej mustela/pl/mustela-blog/3-tydzien-ciazy-kalendarz-ciazy. Znajduje się tam kalendarz ciąży z opisem poszczególnych jej tygodni ;)
gina
Posty: 222
Rejestracja: czw maja 14, 2020 8:29 pm

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: gina »

Każda kobieta wie z jakimi sporymi kosztami wiąże się dziecko. Dlatego uważam, że warto niektóre rzeczy kupować używane. Wcale nie są gorsze, bo niektóre są wręcz w idealnym stanie. A naprawdę przy tym można sporo zaoszczędzić. Przykładowo zobaczcie sobie clixs/pl, tam są darmowe ogłoszenia , także możecie przeglądać oferty bez ograniczeń. W tym miejscu możecie znaleźć wiele fajnych propozycji.
WioLka34
Posty: 40
Rejestracja: sob lut 01, 2020 6:07 pm

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: WioLka34 »

Przede wszystkim już na kilka miesięcy przed planowaną ciążą niezbędne jest przyjmowanie kwasu foliowego, najlepiej w aktywnej formie. A na czas ciąży polecam suplement Composita - compositamama/pl/, który zawiera nie tylko kwas foliowy i foliany, ale także i inne niezbędne dla zdrowia matki i dziecka witaminy i mikroelementy, jak magnez, żelazo, jod czy witamina D3. Do tego również dołączone są kapsułki zawierają kwasy omega, których również może brakować w naszej diecie. Sama stosuję ten suplement od początku ciąży i póki co wyniki badań są bardzo dobre.
groszek
Posty: 222
Rejestracja: pn lip 13, 2020 10:54 am

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: groszek »

Gdybyś szukała fotela do karmienia to polecam szczerze ten artykuł swiat-rodzicow/pl/fotel-do-karmienia Pomoże ci w wyborze najwygodniejszego modelu :) Sama właśnie jestem w trakcie przygotowywania wyprawki dla synka i chcę kupić porządny fotel, zeby było nam wygodnie szczególnie w tych pierwszych dniach. Myśle, ze to bardzo ważne.
architektura12
Posty: 14
Rejestracja: ndz wrz 20, 2020 2:49 pm

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: architektura12 »

Rodzicielstwo to duże wyzwanie i najpiękniejsza przygoda życia, ale też niemałe wydatki. Zwłaszcza przy kompletowaniu wyprawki dla malucha. Można zaoszczędzić kupując np. wózek i bujaczki z drugiej ręki, możesz znaleźć dobre oferty przeglądając portale ogłoszeniowe. My właśnie w ten sposób sporo zaoszczędziliśmy, a nowe kupiliśmy tylko te rzeczy, które nowe być powinny - jak np. laktator.
BeataE0020
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 27, 2020 8:12 am

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: BeataE0020 »

Przede wszystkim kontakt z lekarzem, bo to ważne teraz, aby w razie infekcji czy złego samopoczucia wszystko kontrolować z lekarzem. Oczywiście niezbędne witaminy, w tym kwas foliowy trzeba przyjmować i warto zadbać również o pielęgnację skóry :)
Ja w swoim przygotowaniu zaczęłam też od kompletowania akcesoriów, produktów, w tym również wózka i szczerze polecam insevio/com/, warto się na niego zdecydować :D A przekonały mnie jego recenzje, wstawię tutaj linka, może się Wam przydać.
youtube/com/watch?v=uwhNpRyhIBQ&t=6s
homekk
Posty: 82
Rejestracja: śr maja 20, 2020 8:52 am

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: homekk »

Przygotowanie do ciąży jest bardzo ważne, ale ważne jest także to aby umieć radzić sobie w malutkim dzieckiem. I ja mam taki strach, że nie poradzę sobie sama ze wszystkim. Więc już teraz szukam różnego typu informacji chociażby takich jak zapalenie pępka u noworodka czy może wystąpić i w razie czego jak się taka przypadłość objawia. Wiecie coś na ten temat?
nuber
Posty: 547
Rejestracja: czw mar 11, 2021 1:43 pm

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: nuber »

Warto rozejrzeć się za dobrym wózkiem dla dziecka. Skoro dopiero przygotowujesz się do ciąży masz na to sporo czasu. Z czystym sumieniem mogę polecić Ci wózki od marki Cavoe. Są dobre jakościowo, wytrzymałe i niezwykle eleganckie. Mój wybór padł na model Osis, bo używam go wyłącznie do jazdy po mieście - nie potrzebne mi były większe koła i dobra amortyzacja :)
zuzia12
Posty: 122
Rejestracja: pt paź 02, 2020 9:19 am

Re: Przygotowanie do ciąży

Post autor: zuzia12 »

W ciąży miałam spory problem z suchością pochwy. Ginekolog mówił mi, że ta przypadłość spotyka wiele kobiet w ciąży i polecił mi krem nawilżający Vagisan. Byłam z niego bardzo zadowolona bo świetnie nawilżał i natłuszczał. Zainteresujcie się, dziewczyny.
ODPOWIEDZ