Szukam księgowego

piotrtalikos
Posty: 4
Rejestracja: pn lut 24, 2020 12:22 am

Szukam księgowego

Post autor: piotrtalikos »

Chcę otworzyć działalność gospodarczą i pracować w końcu na własny rachunek. Co sądzicie o wejściu w biznes internetowy i sprzedaż produktów przez internat? Myślicie, że będzie to opłacalne? Obecnie jestem na etapie szukania księgowego, który wytłumaczy mi jak zrobić to krok po kroku. Znalazłem stronę znany-ksiegowy/pl/ która umożliwia porównanie cen kilku księgowych w każdym mieście. Chciałbym was spytać czy korzystaliście z ich usługi i czy znaleźli dla was dobre biuro rachunkowe. Będę wdzięczny za waszą pomoc w tym temacie.
gina
Posty: 222
Rejestracja: czw maja 14, 2020 8:29 pm

Re: Szukam księgowego

Post autor: gina »

Skoro szukasz tego typu usługi to warto zajrzeć sobie na darmowe ogłoszenia na stronie pokato/pl. Znajomy mówił mi, że tam można znaleźć praktycznie wszystko co się szuka. Także na pewno warto tam sprawdzić, bo może znajdziesz kogoś profesjonalne i jednocześnie niedrogiego do tego typu prac.
Vitka
Posty: 136
Rejestracja: śr lis 04, 2020 12:03 pm

Re: Szukam księgowego

Post autor: Vitka »

Oprócz tego, warto by było samemu bardziej zapoznać się z tym tematem. Wydaje mi się, że czytanie takich blogów goldentax/com/pl/blog/34-ryczalt-od-przychodow-ewidencjonowanych.html bardzo ułatwia sprawę. Sama wcześniej nie miałam zbyt duzej wiedzy w tym temacie ale po zapoznaniu sie z artykułami, poszło mi znacznie lepiej.
Awatar użytkownika
arax
Posty: 227
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:45 pm

Re: Szukam księgowego

Post autor: arax »

Niektóre rzeczy w tym zakresie można załatwić samemu. Na przykład w tej drukarni https://www.drukarniasieradzki.pl/produ ... gon-rr-14/ dostaniesz odpowiednie paragony. Nie bardzo się na tym znam, ale mój znajomy - również księgowy - bardzo chwalił sobie to rozwiązanie. Dlatego wydaje mi się, że to strzał w dziesiątkę.
Rzadko kiedy czasy są surowsze niż ludzie.
sisi
Posty: 123
Rejestracja: pt maja 01, 2020 7:15 pm

Re: Szukam księgowego

Post autor: sisi »

Na pewno nie macie tak źle, jak ja. Mi potrzebne jest Biuro rachunkowe Holandia i nie wiem, do kogo mam się zgłosić. Prawda jest taka, że mam namieszane w zeznaniach podatkowych i innych sprawach i trzeba to jak najszybciej naprostować. Na pewno liczę na waszą pomoc. Fajnie, jeśli mielibyście coś konkretnego dla mnie. Co wy na to, kochani?
balbo
Posty: 47
Rejestracja: pt sty 31, 2020 1:28 am

Re: Szukam księgowego

Post autor: balbo »

Na pewno tutaj businessmind/pl/obsluga-kadrowo-placowa/ warto się na spokojnie rozejrzeć. To biuro rachunkowe ma naprawdę kompleksowy zakres usług. Oferują przede wszystkim obsługę księgową. Dodatkowo zajmują się również kadrami i płacami. Dzięki temu można się zająć robieniem biznesu, a nie papierami, na których i tak się nie znamy.
akacja56
Posty: 37
Rejestracja: pn paź 19, 2020 5:27 pm

Re: Szukam księgowego

Post autor: akacja56 »

Moim zdaniem czasem lepiej zainwestować w biuro jakieś rachunkowe , dobre i sprawdzone. Widziałam ciekawe propozycje na innovation.net/pl/ . Wiele pakietów , aby móc skorzystać z wielu funkcji biura i ułatwić sobie księgowość , bo czasem jak jest spora ilość dokumentów, to robi się to wszystko kłopotliwe.
groszek
Posty: 222
Rejestracja: pn lip 13, 2020 10:54 am

Re: Szukam księgowego

Post autor: groszek »

Ja polecam biuro rachunkowe z podatkifirm/pl Zajmuje się księgowością osób fizycznych oraz firm. Myślę, że mogą ci naprawdę pomóc. Dobra księgowość to podstawa, szczególnie jeśli prowadzi się firmę.
jowittaa
Posty: 104
Rejestracja: czw sty 30, 2020 6:54 pm

Re: Szukam księgowego

Post autor: jowittaa »

W twoim przypadku faktycznie lepiej postawić na zewnętrzną księgowość bo papierologii może być sporo ale mniejszym podmiotom które mają pojęcie o księgowości radzę wykorzystać istniejące darmowe programy do księgowania i prowadzenie jej samemu. Bez problemu znajdziesz w sieci odpowiedni program JPK Ministerstwo finansów ciągle wprowadza poprawki w tych plikach więc zwróć uwagę czy dany program jest na bieżąco aktualizowany i ma wdrażane zmiany. Jeśli tak to ja bym prowadziła sama.
lilly
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 10, 2021 8:25 am

Re: Szukam księgowego

Post autor: lilly »

Właściwie to ja mam dobrą księgową, ale waham się, kogo mogę jeszcze dobrać, żeby mi poradził , który faktoring w Rzeszowie kredytyrzeszow/com/faktoring-rzeszow/ mam wybrać. Co myślicie o takim doradcy? Czy to będzie dobry sposób? A może jednak warto pomyśleć o czymś jeszcze innym? Chętnie poczytam o tym.
ODPOWIEDZ