Budowa domu i fundamenty

sisi
Posty: 123
Rejestracja: pt maja 01, 2020 7:15 pm

Re: Budowa domu i fundamenty

Post autor: sisi »

Ja też mam na oku budowę, ale na razie rozglądam się po kosztorysach wykonawców, bo spory dom zamierzam budować i byle czego nie mogę mieć zakładanego. Czyli taki mgprojekt/com/pl/willa-eska dom mi się marzy i wiem, że to wielka przestrzeń, ale też po prostu niesamowita wygoda.
Inna12
Posty: 86
Rejestracja: śr maja 20, 2020 10:58 am

Re: Budowa domu i fundamenty

Post autor: Inna12 »

Jakbyś do budowy domu potrzebował ciężkiego sprzętu jak spycharka czy koparka to polecam usługi firmy avio-star/pl/ znajdziesz tutaj bardzo dobre oferty na wynajem sprzętu budowlanego jak i możliwoś usług wyburzania starej zabudowy działki którą kupiłeś. Na pewno ułatwi to twoją pracę i przyśpieszy powstawanie domu.
gina
Posty: 222
Rejestracja: czw maja 14, 2020 8:29 pm

Re: Budowa domu i fundamenty

Post autor: gina »

A czy ktoś z was może buduje się według projekt Willa Rodzinna mgprojekt/com/pl/willa-rodzinna ? Pytam, ponieważ jestem ciekawa ja w praktyce wygląda budowa takiego niesamowitego domu. Mnie on bardzo się spodobał, dlatego sama zastanawiam się czy nie kupić sobie taki projekt.
Domis3223
Posty: 25
Rejestracja: śr paź 21, 2020 3:38 pm

Re: Budowa domu i fundamenty

Post autor: Domis3223 »

Budowa domu już za mną, teraz zostały drobne elementy wykończenia wewnątrz i muszę pomyśleć co na ściany zewnętrzne. Wymarzył mi się również taras przed domem, tylko zastanawiam się, czy płytki kamienne na taras są dobrym pomysłem i jak to się sprawdza w utrzymaniu czystości.
Inna12
Posty: 86
Rejestracja: śr maja 20, 2020 10:58 am

Re: Budowa domu i fundamenty

Post autor: Inna12 »

Zanim podejmiesz się budowy domu to musisz załatwic serie pozwoleń i tym podobnych. Na pewno warto będzie dla ułatwienia kupic gotowy projekt który będzie pozbawiony wszelkich błędów. Na stronie jaką jest archeton/pl/ Znajdziesz bardzo interesującą ofertę która powinna Cię zainteresowac.
Vitka
Posty: 136
Rejestracja: śr lis 04, 2020 12:03 pm

Re: Budowa domu i fundamenty

Post autor: Vitka »

To chyba zależy jaki kominek bo nie wszystkie zajmują dużo miejsca, są firmy takie jak ta ignif/com/ , które wykonują kominki do danego wnętrza z nowoczesnych materiałów, mają doświadczenie w tym temacie i moga doradzić kazdemu odpowiednie rozwiązanie.
kamilka45
Posty: 13
Rejestracja: pt paź 30, 2020 2:59 pm

Re: Budowa domu i fundamenty

Post autor: kamilka45 »

Przy budowie domu najlepiej sprawdzi się również zbiornik na wodę deszczową. Takie wody deszczowe opadowe do podlewania są rewelacyjne . Sama używam i jestem zadowolona.
lilly
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 10, 2021 8:25 am

Re: Budowa domu i fundamenty

Post autor: lilly »

U nas na razie martwimy się tym, żeby w ogóle jakoś wykończyć dom. I mam nadzieję, że to się uda, bo po prostu oszaleję. Takie mgprojekt/com/pl/ekonomiczny-2 domy teraz fajne są w pracowni, w której wcześniej kupowaliśmy nasz domek. Ale to nic, dzieciaki będą potrzebować ;p .
Vitka
Posty: 136
Rejestracja: śr lis 04, 2020 12:03 pm

Re: Budowa domu i fundamenty

Post autor: Vitka »

Bedziemy zaczynać budowę domu i zastanawiamy się nad usługami geodety. Zależy nam na kimś z profesjonalnym podejściem. Wiedziałam, ze tutaj geodetaopole/com/pl/ mają w swojej ofercie takie usługi. Ktoś z was korzystał już z ich pomocy?
KicakBM
Posty: 41
Rejestracja: pn lis 02, 2020 3:36 pm

Re: Budowa domu i fundamenty

Post autor: KicakBM »

Ja chyba poszłam na łatwiznę i zdecydowałam się na prefabrykaty domy . Jest to dość nowoczesne i innowacyjne budownictwo, które świetnie sprawdziło się w innych krajach np. skandynawskich. Zależało mi na szybkiej przeprowadzce a to był jedyny rozsądny wybór w korzystnej dla mnie cenie. Projekt od razu przypadł mi do gustu bo zależało mi na otwartej przestrzeni a to uzyskałam zaraz na początku.
ODPOWIEDZ