Używany samochód

GabrielRWrz
Posty: 63
Rejestracja: wt paź 27, 2020 12:47 am

Re: Używany samochód

Post autor: GabrielRWrz »

Samochód używany przed kupnem zawsze trzeba sprawdzić, czy to co naobiecywał sprzedawca w ogłoszeniu jest zgodne ze stanem faktycznym auta, takie moje zdanie. Najlepszym rozwiązaniem jest poprosić o pomoc kogoś doświadczonego. Jest taka firma Autotesto która zajmuje się sprawdzaniem aut przed zakupem, znacie? Mnie uratowali przed utopieniem sporej kasy w naprawach samochodu który chciałem kupić.
nuber
Posty: 547
Rejestracja: czw mar 11, 2021 1:43 pm

Re: Używany samochód

Post autor: nuber »

Jak kupujecie przykładowo z Niemiec auto to tutaj beesafe/pl/porady/jazda-na-niemieckich-tablicach-z-polskim-ubezpieczeniem/ macie artykuł na temat jadzy na ich tablicach. Jak długo możecie to robić, kiedy trzeba zarejestrować to auto.
RafalCraft
Posty: 60
Rejestracja: wt paź 27, 2020 8:11 am

Re: Używany samochód

Post autor: RafalCraft »

Ciekawe komu powierzacie sprawdzanie samochód przed zakupem? U mnie różnie to bywało, raz to był ktoś znajomy, raz robiłem to sam ale dużo stresu i czasu mnie to kosztowało. W końcu trafiłem z polecenia kolegi z pracy do chłopaków z Autotesto. Oni znają się na rzeczy to widać po raporcie jaki od nich dostałem, dużo też zdjęć zrobili samochodu i gdy tylko dali zielone światło to podpisałem ze sprzedawcą umowę. Polecam zwłaszcza gdy szukacie czegoś z wyższej półki, tak żeby nie przepłacać albo po prostu dać się handlarzowi zrobić w konia ;)
klamra
Posty: 159
Rejestracja: śr lip 22, 2020 12:17 pm

Re: Używany samochód

Post autor: klamra »

Z samochodem to nigdy nic nie wiadomo. Moje auto się ostatnio popsuło - i to na środku miasta. Dobrze, że wybrałam holowanie Poznań i okolice pomoc drogowa Lidia Buda holowanie.i-poznan/pl/ bo wszystko poszło całkiem sprawnie. Polecam zapisać sobie numer do tej firmy.
Stajl
Posty: 150
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 6:05 pm

Re: Używany samochód

Post autor: Stajl »

No to prawda, że z samochodem nigdy nic nie wiadomo. Ja kupiłam auto i po jakimś czasie okazało się, że ma jakąś poważną usterkę silnika i naprawa jest nieopłacalna. Zdecydowałam się na oddanie go na skup samochodów bytom, bo oni zajmują się skupem pojazdów w każdym stanie technicznym. Bardzo szybko zrobili wycenę, przyjechali po samochód i zapłącili za niego gotówką. Plusem też było to, że pomogli mi z załatwieniem wszystkich formalności urzędowych związanych ze złomowaniem pojazdu.
olka
Posty: 116
Rejestracja: śr mar 10, 2021 8:27 am

Re: Używany samochód

Post autor: olka »

Nie do końca mogę się dowiedzieć o tym, jakie macie rozwiązania w swoich autkach, ale co kupujecie? Jakie modele są dla Was? No na razie to ja skup aut leszno chcę odwiedzać i pod tym kątem mam nadzieję, że znajdę coś odpowiedniego, ale chętnie sprawdzę, co warto kupić. Chętnie zerknę na to, co macie dla mnie.
groszek
Posty: 222
Rejestracja: pn lip 13, 2020 10:54 am

Re: Używany samochód

Post autor: groszek »

Jeśli zależy ci na zmniejszeniu zużycia paliwa w samochodzie to warto kupić dodatek do paliwa. Z tego co wiem zmniejsza zużycie paliwa do 15% a to całkiem sporo! Sama chyba zamówie go i przetestuję.
malwina
Posty: 192
Rejestracja: śr sty 29, 2020 12:12 pm

Re: Używany samochód

Post autor: malwina »

a używane części samochodowe gdzie zwykle zamawiacie ? według mnie fajną ofertę znajdziecie impresja.auto/pl/. Nie dość, ze ceny konkurencyjne a wybór spory to można jeszcze liczyć na pomocną obsługę i szybką realizację zamówień. I to co najważniejsze - części pochodzą z legalnych i sprawdzonych źródeł.
nuber
Posty: 547
Rejestracja: czw mar 11, 2021 1:43 pm

Re: Używany samochód

Post autor: nuber »

Ja mam auto używane i do niego chcę teraz dokupić przyczepę kempingową. Jak to wygląda z jej ubezpieczeniem? Tutaj https://beesafe.pl/porady/ubezpieczenie ... mpingowej/ jak czytałem to trzeba trochę pozałatwiać, ale muszę się za to zabrać bo polisa jest ważna.
zuzia12
Posty: 122
Rejestracja: pt paź 02, 2020 9:19 am

Re: Używany samochód

Post autor: zuzia12 »

Uważam, że bardzo ważne jest też to, aby serwisować samochód w odpowiednim serwisie. Myślę, że właścicieli tej danej marki może zainteresować na przykład taki serwis mitsubishi lublin: https://technotop.pl/mitsubishi/serwis/ . W mojej opinii warto zapoznać się z ich ofertą.
ODPOWIEDZ