Metody oszczędzania pieniędzy

ilonga
Posty: 16
Rejestracja: śr lip 29, 2020 8:04 am

Metody oszczędzania pieniędzy

Post autor: ilonga »

Czy znajdę tutaj osoby, które oszczedzają kase na co dzien i powiedzą w jaki sposob się zebrać i zacząć oszczędzać? Wiecznie miałam z tym problemy.
juno
Posty: 15
Rejestracja: czw lip 30, 2020 7:54 am

Re: Metody oszczędzania pieniędzy

Post autor: juno »

Na zakupy rób sobie listę ,kupuj tylko to co Ci potrzebne ;) musisz mocno postanowić, że pieniądze które odkladasz są nie do ruszenia ! Możesz chować np. Mniejsze kwoty 1000 zł (do koperty i schowaj między zeszyty/książki i później zapisz na kartce gdzie schowalas i tak co miesiąc ) Nie chodź po galeriach handlowych, sklepach odzieżowych,kosmetycznych, A na zakupy idź zawsze najedzona(wydasz wtedy mniej pieniedzy,bo człowiek głodny w spożywczym kupi wszystko ) . Jedzenie przygotowuj w domu ,nie kupuj nic na mieście,nie oglądaj stron z ciuchami/kosmetykami (co lubisz kupowac) na Internecie ,na miescie nie oglądaj wystaw sklepowych. Zrób sobie plan wydatków np. 800 mieszkanie, 400 jedzenie ,200 inne wydatki ,A resztę zostaw i nie wydawaj. (To poglądowe kwoty, zależy ile zarabiasz) musisz sobie mocno postanowić, że będziesz oszczędzać i się uda.

Dobrze bedzie zerknąc sobie tutaj:
tanie-konto/pl/ranking-kont-oszczednosciowych/

Na stronie jest dobry ranking kont oszczędnościowych - dobrze jest otworzyć sobie konto oszczednościowe z przelewem stałym.
Krasnek
Posty: 78
Rejestracja: sob cze 06, 2020 2:50 pm

Re: Metody oszczędzania pieniędzy

Post autor: Krasnek »

Myślałam o tym żeby założyć konto dla dziecka aby odkładać na nim dla małego jakieś pieniążki. Jednak niezbyt się orientuję czym się ono może różnić od rachunku dla dorosłego. Znalazłam wprawdzie bardzo przydatny artykuł radiopiekary/pl/2020/11/24/konto-osobiste-dla-dziecka-i-doroslego-roznice/ , w którym jest to ciekawie wyjaśnione. Jednak jak to wygląda w praktyce?
Awatar użytkownika
arax
Posty: 227
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:45 pm

Re: Metody oszczędzania pieniędzy

Post autor: arax »

Przede wszystkim trzeba kupować tanie, ale sprawdzone produkty. Ja na przykład ostatnio wybrałem taką świetną oliwę Grecką https://www.aleora.pl/pl/c/Oliwa-Grecka/24 . Sam produkt jest najwyższej jakości, a przy tym nie odstaje cenowo od innych, popularnych rozwiązań. Ja oszczędności szukam właśnie w ten sposób.
Rzadko kiedy czasy są surowsze niż ludzie.
nuber
Posty: 545
Rejestracja: czw mar 11, 2021 1:43 pm

Re: Metody oszczędzania pieniędzy

Post autor: nuber »

Sposobów na oszczędzanie pieniędzy jest mnóstwo, ale niektórzy mimo wdrażania coraz to nowych nie mogą sobie z tym poradzić. Właśnie dlatego warto jest wprowadzić regularne oszczędzanie. Dzięki niemu oszczędzanie będzie łatwiejsze i efektywniejsze - polecam :)
Awatar użytkownika
xuba
Posty: 4
Rejestracja: pn wrz 06, 2021 6:51 pm

Re: Metody oszczędzania pieniędzy

Post autor: xuba »

Osobiście uważam, że sporo mogą pomóc tutaj najbliżsi. Warto będzie popytać ich o to.
Życie nie jest sprawiedliwe i być może to dobra wiadomość dla większości z nas.
Krasnek
Posty: 78
Rejestracja: sob cze 06, 2020 2:50 pm

Re: Metody oszczędzania pieniędzy

Post autor: Krasnek »

Wystarczy, że skorzystasz z udogodnień, jakie daje na przykład platforma cashbackowa net-pocket. Ja się cieszę gdy mogę na niej robić zakupy i oszczędzać pieniądze. A sklepów jest tam ponad 1200. Wystarczy się zarejestrować.
malwina
Posty: 192
Rejestracja: śr sty 29, 2020 12:12 pm

Re: Metody oszczędzania pieniędzy

Post autor: malwina »

słuchajcie najważniejsze to mieć kontrolę nad swoimi wydatkami i ogólnie finansami. ja sama miałam z tym problem ale teraz, odkąd korzystam z aplikacji Provema ( tu macie namiar na ich profil na fb facebook/com/provema) jest znacznie lepiej :) Aplikacja jest prosta w użytkowaniu, przy okazji zakłada się konto w banku :)
Vitka
Posty: 136
Rejestracja: śr lis 04, 2020 12:03 pm

Re: Metody oszczędzania pieniędzy

Post autor: Vitka »

Stosowałam już kilka metod na oszczedzanie a jeszcze teraz jak wszystko tak drozeje to warto zastanowić się czy to co kupujemy faktycznie jest nam potrzebne. Osobiście staram się korzystać z różnych promocji, by jak najmniej zapłacić. Mam pod domem lewiatan więc promocje u nich najbardziej mnie interesują. Często zagladam do gazetki gazetka-lewiatan/pl/ by byc na bieżąco z tym co aktualnie w promocji.
Renata
Posty: 120
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 4:14 pm

Re: Metody oszczędzania pieniędzy

Post autor: Renata »

Ja szukam w internecie sklepów z dobrymi ofertami i niskimi cenami. Zobaczcie np tu nietylkofiranki/pl/299-firany-panelowe Duża oferta firan panelowych w promocyjnych cenach. W tym sklepie znajdziecie wiele dodatków do mieszkania w dobrych niskich cenach. Warto sprawdzić.
ODPOWIEDZ