Studiowanie w Łodzi

Bastana
Posty: 17
Rejestracja: śr sty 29, 2020 1:53 am

Studiowanie w Łodzi

Post autor: Bastana »

Czy warto studiować w Łodzi, czy lepiej szukać studiów w większym mieście?
Langsam
Posty: 53
Rejestracja: śr sty 29, 2020 11:35 pm

Re: Studiowanie w Łodzi

Post autor: Langsam »

W Łodzi nie brak ciekawych kierunków studiów i ciekawych uczelni, a przy tym najciekawsze kierunki nie są tak oblegane jak stołeczne. Aktualnie np. ciekawe studia można podjąć na Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi finansowane z funduszy unijnych. Otwarta została rekrutacja na całkiem darmowe studia na kierunkach takich jak informatyka, zarządzanie, grafika, transport, pedagogika.
stylowa
Posty: 278
Rejestracja: pn mar 23, 2020 11:30 am

Re: Studiowanie w Łodzi

Post autor: stylowa »

A czy podczas studiów warto Waszym zdaniem zapisać się dodatkowo na jakiś kurs języka obcego? Widziałam ostatnio fajną ofertę kursu angielskiego na stronie internetowej profi-lingua/pl/kursy-jezykowe/angielski/dla-doroslych. Ogólnie znajomość angielskiego to w dzisiejszych czasach podstawa, więc sądzę, że taki kurs mógłby się przydać ;)
malwina
Posty: 192
Rejestracja: śr sty 29, 2020 12:12 pm

Re: Studiowanie w Łodzi

Post autor: malwina »

ja akurat dojeżdżam z Łodzi do Warszawy bo studiuje położnictwo na Mazowieckiej Uczelni Medycznej mum.edu/pl/studia/studia-licencjackie-poloznictwo/. Studiuje teraz na 2gim roku i zapewniam, dojazdy nie są żadnym problemem bo pociągiem to chwila moment :) a poziom jest super, czesne niewygórowane i oferta dydaktyczna dużo lepsza niż na innych uczelniach medycznych, które brałam pod uwagę.
Awatar użytkownika
Moryachok12
Posty: 5
Rejestracja: śr maja 06, 2020 4:34 pm

Re: Studiowanie w Łodzi

Post autor: Moryachok12 »

Korzystacie z takich rozwiązań? Jestem ciekaw jak one się sprawdzają.
Najmądrzejsze co możesz zrobić
To odpuścić sobie wszystko i wszystkich
Szuwi
Posty: 23
Rejestracja: wt lut 18, 2020 12:17 pm

Re: Studiowanie w Łodzi

Post autor: Szuwi »

Nie do końca uzależniałabym wybór studiów od miasta. Raczej od dostępności konkretnego kierunku na uczelni. Moim zdaniem nie ma sensu decydować się na studia dla miasta. Lepiej wybrać to, co Cię po prostu interesuje. Wybór kierunku studiów powinien być raczej podyktowany zainteresowaniami czy pasjami. To sprawi, że studiowanie samo w sobie będzie przyjemnością. Podrzucę Ci przy okazji namiary na serwis: notatek/pl/uczelnie , który oszczędzi Ci mnóstwo czasu i pracy.
Pewnie niektórzy znają już Notatek/pl, bo to nie jest nowy serwis. Właśnie dzięki temu, że nie jest to nowa baza pewne jest, że jest już bardzo rozbudowana i będzie naprawdę pomocna w nauce.
gina
Posty: 222
Rejestracja: czw maja 14, 2020 8:29 pm

Re: Studiowanie w Łodzi

Post autor: gina »

Chyba każdy z nas chce iść na studia??? No, ale fakt jest taki, że troszkę trzeba się pomęczyć i dobrze zdać maturę. Całe szczęście, że dzisiaj można znaleźć nawet wakacyjny kurs chemii i przykładowo podszkolić się z takiego przedmiotu. Super... Bo wtedy sposób możemy dobrze opanować dany materiał.
ODPOWIEDZ