Jak skutecznie kupować styropian

Styropian służy nam już od dawna do skutecznego ocieplania budynków. Na rynku do dyspozycji mamy mnóstwo rozwiązań, które sprawiają, że cena jest tak bardzo różnorodna. Jeżeli przymierzasz się do zakupu tego materiału – powinieneś wiedzieć kilka podstawowych kwestii, które znacznie ułatwią Ci ten zakup. Dowiesz się tutaj, jak skutecznie kupować styropian. Zapraszamy do lektury tego artykułu!

Rodzaje styropianów

Zaczynając poszukiwania najlepszego możliwego rozwiązania warto najpierw poznać rodzaje styropianu. Różnią się one przede wszystkim pod względem wytrzymałości mechanicznej. Używanie styropianu podłogowego do ocieplania ścian jest jak najbardziej dozwolone, jednak umieszczanie fasadowego na dachu płaskim może przynieść sporo problemów. Właśnie dlatego rozeznaj się, co będzie dla Ciebie najlepsze i odpowiednie.

Poznaj opinie o producencie

Przed zakupem konkretnego produktu warto rozeznać się na temat opinii danego producenta. Dzięki temu będziesz miał pewność, że korzystasz ze sprawdzonego i rzetelnego dostawcy. Możesz również wejść na stronę Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, gdzie znajdziesz wyniki próbek konkretnych materiałów budowlanych. Znajdziesz tam zakwestionowane wyroby, które jak najbardziej nadają się do użytku i są najlepszej jakości. Takie postępowanie zagwarantuje Ci jakość kupowanego materiału budowlanego.

Sprawdź dokładnie wszystkie informacje na temat produktu

Wybierając odpowiedni styropian powinieneś również sprawdzić dokładnie jego kartę techniczną. Znajdziesz tam wiele cennych informacji, np. na temat wartości naprężenia ściskającego i wielu innych. Często producenci nie podają lub zatajają podstawowe parametry. Bardzo często może być to oznaką celowego ukrywania prawdy na temat konkretnego produktu. Dlatego powinieneś właśnie korzystać ze sprawdzonych źródłem, potwierdzonych dobrymi opiniami klientów.

Koniecznie sprawdź lambdę styropianu

Lambda jest współczynnikiem przewodzenia ciepła materiału. Daje to wyraźne właściwości termoizolacyjne tego rozwiązania. Im lambda jest niższa – tym lepiej. Będzie to świadczyło o tym, że styropian będzie dobrze trzymał ciepło w Twoim domu lub mieszkaniu. Wartości tego parametru mogą się bardzo różnić, dlatego stawiaj na rozwiązania tylko i wyłącznie dobrej jakości.

Oszczędzanie wcale się nie opłaca

W przypadku styropianu oszczędzanie wcale się nie opłaca. Nie jest to zbyt duża inwestycja, a dobry jakościowo produkt znacznie różni się od tego słabej jakości. Ma znacznie lepsze parametry termoizolacyjne, dzięki czemu będziesz wydawał mniej na ogrzewanie – a na dłuższej mecie oszczędzał. Właśnie dlatego w przypadku remontu i ocieplania warto postawić na coś bardziej sprawdzonego i lepszego jakościowo. Pamiętaj o tym!

Dokładnie sprawdź paczkę ze styropianem

Materiał ten jest bardzo łatwo uszkodzić. Dlatego przy odbiorze dokładnie sprawdź swoje zakupy. Szukaj połamań i skruszeń. W przypadku styropianu grafitowego przebywającego zbyt długo na słońcu może dojść do nadtopienia czy deformacji. Warto zwrócić na to uwagę przy odbiorze swojego materiału do ocieplania budynku.

Dodaj komentarz