Palenie papierosów a zaburzenia seksualne i ciąża

Palenie papierosów może spowodować wiele szkód w naszych organizmie. Nie tylko wpływamy na zwiększone ryzyko chorób nowotworowych ale również wpływamy na zaburzenia seksualne. Nie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Poniżej znajdziecie informacje o tym, jak palenie papierosów może wpływać na zaburzenia seksualne u człowieka.

Zaburzenie seksualne u mężczyzn

W naczyniach krwionośnych palaczy mogą tworzyć się złogi tłuszczowe. Naczynia zwężają się przez co zmniejszamy przepływ krwi, także do penisa. Może to doprowadzić do zaburzeń wzwodu. Palenie papierosów powoduje rozszerzanie się zastawek, przez co krew odpływa z penisa zbyt szybko. Palenie tytoniu dodatkowo wpływa niekorzystnie na hormony płciowe, przez co zmniejszamy ilość naszego nasienia oraz obniżamy jego jakość.

Zaburzenia seksualne u kobiet

Palenie przez kobiety, które stosują antykoncepcję oznacza wzrost ryzyka chorób serca oraz naczyń mózgowych i udaru mózgu. Objawy menopauzy pojawiają się często wcześniej i mają dolegliwy przebieg niż u kobiet niepalących. Wzrasta również ryzyko złośliwych nowotworów szyjki macicy. Palące kobiety również często spotykają się z męską sylwetką.

Problemy z zapłodnieniem

Palenie potrafi spowodować spadek płodności u kobiet jak i u mężczyzn. Istnieje ryzyko wystąpienia całkowitej bezpłodności. Kobiety palące więc mogą mieć większe trudności z zajściem w ciążę. Zdarzają się również ciąże pozamaciczne. W przypadku palaczy leczenie bezpłodności jest o wiele mniej skuteczne.

Palenie w czasie ciąży oraz rozwój płodu

U kobiet, które palą podczas ciąży o wiele częściej dochodzi do poronień czy komplikacji przy porodzie. Palenie powoduje również ryzyko wystąpienia wad rozwojowych płodu. Palenie również prowadzi do spowolnienia wzrostu płodu, przez co dziecko rodzi się mniejsze i gorzej rozwinięte. Palące kobiety częściej rodzą martwe dzieci.

Zdrowie noworodka

Palenie może powodować ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej dziecka. Dziecko rodzi się z gorzej rozwiniętymi narządami na przykład układu oddechowego. Mają one również słabszą odporność przez co częściej zapadają na różne choroby. U dzieci matek palących częściej rozwija się astma oskrzelowa. U dzieci mogą również pojawić się objawy głodu nikotynowego, przez co mogą być bardziej płaczliwe, niespokojne, gorzej śpią i mają zaburzenia funkcji przewodu pokarmowego. W przyszłości dodatkowo mogą łatwiej uzależnić się od palenia papierosów.

Karmienie piersią

Pomimo tego, że każda kobieta, nawet ta paląca powinna karmić dziecko piersią, to palenie w okresie ciąży czy nawet krótko po urodzeniu może znacznie pogorszyć ilość i jakość pokarmu. Dodatkowo powodujemy, że nasze dziecko staje się biernym palaczem przez co może to doprowadzić do wzrostu ryzyka nagłego zgonu, częstszych chorób układu oddechowego, chorób ucha środkowego oraz rozwój astmy.

Podsumowując

Jak się okazuje palenie papierosów nie wpływa negatywnie tylko na rozwój chorób w naszym organizmie. W rzuceniu szkodliwego nałogu niewątpliwie pomocny będzie środek Nicorix. Kobiety będące w ciąży muszą uważać aby nie narazić swojego dziecka na niebezpieczeństwo. Dziecko palącej matki jest narażone na liczne zagrożenia takie jak ryzyko nagłego zgonu. Palenie papierosów może również powodować zaburzenia seksualne. Więc im szybciej rzucimy palenie tym lepiej.

Dodaj komentarz