Prezenty świąteczne

Okres świąteczny to dla niektórych dosyć ciężki okres. Jest wtedy wiele rzeczy do zrobienia, w tym trzeba wymyślić prezenty dla całej rodziny. Ja sama tego nie lubię, więc często posiłkuję się takimi poradnikami jak ten. Wiem, że te poradniki potrafią być bardzo pomocne i ja chcę wam pomóc w tym roku. Zatem do dzieła. Czytajcie i inspirujcie się.

Świeczki

Ładnie pachnące świeczki, to zawsze coś miłego. Potrafią stworzyć wyjątkową atmosferę w domu podczas wieczornego wieczoru z rodziną, czytania książki czy oglądania telewizji. I nie mówię tu o najtańszych świeczkach z drogerii, ale takich prawdziwych i zazwyczaj nieco droższych.

Kubki do kawy

Och chyba każdy pije kawę lub herbatę i każdy potrzebuje wyjątkowego kubka, który będzie tylko dla niego. Tak możecie dać prezent, który będzie codziennie przypominał obdarowanej osobie o was. W przypadku, gdy chcecie bardziej spersonalizowanego prezentu, to po prostu dodajcie swój własny grawer. Jest wiele firm na rynku, które się specjalizują w takich grawerach i może to wyjść naprawdę pięknie.

Koce i poduszki

Ciepłych koców chyba nigdy za mało. Ja mogłabym mieć ich tysiące, gdybym tylko miała na nie miejsca. To samo z poduszkami. Za taki ciepły koc na pewno podziękują seniorzy, którzy mocniej odczuwają zimno niż my.

Biżuteria

Dla kobiet polecam zakupić dobrej jakości biżuterię. Chyba każda z nas lubi nosić wisiorki lub bransoletki. Wybierzcie taką biżuterię, jaką ona lubi, czyli jeśli ona nosi srebro to nie kupujcie jej złota, bo może go nie lubić albo mieć uczulenie.

Kosmetyki

W tym przypadku najlepsze są żele pod prysznic lub mydła. Są najmniej szkodliwe i ciężko, aby poszły do śmietnika jako nietrafiony prezent. Gorzej może być z perfumami lub kremami jeżeli nie znamy dokładnie gustu. Sama mam alergię i nie mogę korzystać ze wszystkiego. Dlatego nie polecam tego na prezent.

Słodycze

Prawie każdy je słodycze przynajmniej raz na jakiś czas. Wyjątkiem są osoby chore, które nie mogą lub maja dietę. Moim zdaniem gorzka czekolada dobrej jakości zawsze się sprawdzi i jest zdrowa. Może przynieść wiele korzyści dla organizmu. Dobrej jakości zestawy prezentowe znajdziecie na stronie: https://sklep.lindt.pl/collections/zestawy-prezentowe. Są to czekolady firmy Lindt, która jest firmą z górnej półki.

Alkohol

Kolejnym uniwersalnym prezentem jest alkohol. Ważne, aby tutaj znać chociaż przybliżony gust. Wiadomo, ze niektórzy mężczyźni nie lubią wina, a niektóre kobiety nie lubią whiskey. Zatem tutaj też polecam przemyśleć zakup, a  nie robić go w pośpiechu.

Skarpetki

To chyba propozycja, która pojawia się wszędzie i jest polecana w ostateczności, ale nadal to może być praktyczny prezent. Skarpetki zawsze się gubią, albo przecierają i każdy ich potrzebuje.

Podsumowanie

Jak widzicie pomysłów na prezent może być wiele. Nawet taki drobiazg, jak coś słodkiego może sprawić, ze komuś będzie miło. Nie zawsze zależy nam na drogich prezentach. O wiele bardziej ludzie wolą dostawać coś, co wykorzystają. Im bardziej praktyczny prezent tym lepiej.

 

Dodaj komentarz