Sposoby na zdrowe i szybkie gotowanie

Gotowanie często kojarzy nam się z trudną, czasochłonną czynnością, która wymaga od nas sporej ilości czasu i pracy. Nic bardziej mylnego. O ile dla początkujących może być to niezłym wyzwaniem – o tyle z czasem nabierzesz wprawy i będzie ci wszystko szło znacznie szybciej. Poza tym często przeraża nas myśl o zdrowym gotowaniu. W rzeczywistości nie ma się czego obawiać i zdrowie i szybkie gotowanie jest jak najbardziej możliwe i do okiełznania przez każdego. Tutaj poznasz porady i wskazówki właśnie w tym zakresie. Zapraszamy do lektury!

Przede wszystkim myśl do przodu

Jeżeli już zabierasz się za gotowanie i na przykład gotujesz ryż lub makaron – pomyśl o kolejny dniach i zrób go na zapas! Wiele osób nie korzysta z takiej rady, a jest to ogromna oszczędność. Możesz przygotować bowiem za jednym zamachem posiłki na cały dzień lub nawet następne dni. To samo dotyczy mięsa. Pomyśl o tym co będziesz jadł i już teraz możesz przygotować sobie następny posiłek. Nie inaczej jest w przypadku przygotowywania warzyw. Pamiętaj o tym, a znacznie usprawni się Twoje gotowanie i będziesz spędzał lub spędzała znacznie mniej czasu w kuchni!

Zamrażaj

Zamraża nie żywności to wcale nie grzech! Szczególnie dotyczy to właśnie warzyw i owoców. Te odmrażane wcale nie są gorsze od świeżych. Dlatego jeżeli uwielbiasz świeżo wyciskane soki lub smoothie – odpowiednio pogrupuj, porcjuj i zamroź swoje składniki. To samo dotyczy mięsa czy chleba. Korzystaj ze swojej zamrażarki – w końcu po coś ją masz!

Zakup robota kochennego

Robot kuchenny jest wbrew pozorom świetnym rozwiązaniem, który może skutecznie zastąpić piekarnik, kuchenkę i wiele innych rzeczy. Dobrej jakości sprzęt może trochę korzystać, ale jak najbardziej jest to inwestycja w Twój cenny czas. Szczególnie jest to przydatna rada w przypadku singli czy studentów. Znacznie ułatwi i przyspieszy ci to Twoje gotowanie! Zakup odpowiedniego urządzenia nie jest trudny. W sieci dostępnych jest wiele poradników i rankingów na temat takiego rozwiązania. Szybko i skutecznie znajdziesz coś właśnie w ten sposób. Poza tym warto wspomnieć, że roboty kuchenne do gotowania są bardzo zdrowe. Najczęściej korzysta się tam z gotowania na parze, co jest najbardziej korzystnym sposobem przygotowywania mięsa dla naszego organizmu. Zdrowie liczy się najbardziej – pamiętaj!

Na bieżąco sprzątaj

Systematyczne sprzątanie jest bardzo ważne dla całości organizacji gotowania. Niepotrzebne garnki, talerze czy patelnie zabierają dużo miejsca i mogą powodować problemu, co znacznie wydłuża czas gotowania. Jeżeli masz pewność, że czegoś nie będziesz już używał – wrzuć to do zmywarki. Jeżeli jej nie posiadasz to zostaw w zlewie, lub innym nieużywanym miejscu. Zlew jednak bardzo często jest używany podczas gotowania, dlatego znajdź odpowiednie dla siebie miejsce. Znacznie usprawni to Twoją pracę i przyspieszy proces gotowania.

Zdrowe gotowanie wcale nie musi być trudne i czasochłonne. Wystarczy odpowiednie podejście i organizacja, a z pewnością poradzisz sobie z tym jakże ważnym zadaniem.

Dodaj komentarz