Zmarszczki na czole – jak im przeciwdziałać?

Zmarszczki na czole z reguły należą do tych najgorszych. Pionowe czy poziome niestety nikomu nie dodają uroku. Takie zmarszczki sprawiają, że młoda kobieta może wyglądać o wiele poważniej (chociaż lepszym słowem byłoby “starzej”). Dodają one nam lat przez co tak bardzo nie chcemy ich mieć. Wszyscy więc szukają sposobu, żeby się ich pozbyć. Mężczyźni również. Czy istnieje więc inny sposób na pozbycie się tych zmarszczek niż użycie skalpela czy botoksu? Poniżej postaramy się na to pytanie odpowiedzieć.

Jak powstają takie zmarszczki?

Na pojawienie się zmarszczek (nie tylko tych na czole) istotny wpływ mają geny. Bardzo prawdopodobne jest to, że będziesz starzeć się podobnie tak jak twoja mama czy babcia. W drugą stronę, jeśli twoja mama wygląda na młodszą niż jest, tak samo ty będziesz spotykać się z zdziwieniem kiedy będziesz podawać komuś swój wiek. Tak więc jeśli twoim rodzicom przedwcześnie pojawiły się zmarszczki, nie zatrzymasz tego co nieuniknione. Można jednak postarać się o opóźnienie procesu pojawiania się zmarszczek. Jak to zrobić? O tym napiszemy poniżej, jednak teraz przeczytaj o powodach, dla których pojawiają się zmarszczki:

  1. Utrata kolagenu – z wiekiem skóra traci swoją elastyczność
  2. Tryb życia – palenie papierosów, zanieczyszczone środowisko, zła dieta przyczyniają się do niszczenia skóry na twarzy. Taki sam wpływ na naszą skórę mają również fast foody, słodycze, napoje gazowane i inne toksyny.
  3. Degeneracja mięśni twarzy – jest to przyczyna powstawania pionowej zmarszczki na czole. Zwykle pojawia się ona po 30 roku życia ale może pojawić się niestety wcześniej.

Jak zapobiegać zmarszczkom na czole?

Jeżeli chcemy opóźnić proces starzenia się, musimy zadbać o odpowiednią kondycję skóry. Warto więc pamiętać o nawilżenie skóry. Suche powietrze w lato czy mróz podczas zimy nie zawsze służą skórze. Więc gdy otoczenie nie sprzyja naszej skórze należy pamiętać o odpowiednim kremie. Kremy przeciwzmarszczkowe i nawilżające, które mają dodatkowo filtry UV, kolagen i witaminy skutecznie zadbają o naszą skórę. Istotnym elementem mogą być różnego rodzaju środki na poprawę jędrności skóry, jak Collagenics. Można się również pokusić o kwas hialuronowy, który ma udowodnione działanie odmładzające. Jest on po prostu naturalnym filtrem, który osłania warstwę naskórka przed substancjami z zewnątrz.

Walka z “lwią zmarszczką” czyli pionową zmarszczką nie jest bardzo łatwa. W takiej sytuacji powinniśmy ograniczyć marszczenie brwi. W wielu sytuacjach marszczymy brwi nawykowo nawet o tym nie wiedząc. Utrzymujmy luz na czole a z czasem kontrola nad twarzą będzie coraz łatwiejsza.

Podczas słonecznych dni warto nosić okulary przeciwsłoneczne. Słońce nas wtedy nie razi i nie musimy mrużyć oczu ani czoła, więc nie musimy napinać twarzy. Unikajmy również intensywnego opalania. Sprawia to, że nasza skóra traci nawilżenie przez co traci również jędrność i elastyczność.

Zdrowa oraz zróżnicowana dieta, bogata w witaminy A, E, C, D oraz w cynk pozwoli nam utrzymać zdrowszą skórę. Warto więc sięgać po świeże owoce, warzywa, jajka, kasze i chude mięso.

Twarz warto myć chłodną wodą, ponieważ gorąca działa szkodliwie na skórę całego ciała. Jeżeli chcemy zapobiec pojawieniu się lwiej zmarszczki to oduczmy się spać na boku. Sprawia to, że nasza skóra zjeżdża w dół przez co wzmacnia pojawienie się takiej zmarszczki.

W przypadku głębokich zmarszczek warto udać się do kosmetyczki. Taka osoba będzie wiedziała co zrobić z danym problemem. Istnieją zabiegi, które nie są tak szkodliwe jak botoks, a potrafią pomóc nawet w najgorszych sytuacjach.

Podsumowując

Jeżeli chcemy zadbać o naszą skórę na twarzy to wszystko opiera się o odpowiednią pielęgnację. Dobre kremy oraz nasze zdrowe nawyki sprawią, że skóra będzie wyglądała o wiele lepiej. W ostateczności można zwrócić się do kosmetyczki, aby ta profesjonalnie zajęła się naszą skórą.

Dodaj komentarz